اخذ دیپلم رسمی در تبریز، دیپلم آسان تبریز، دیپلم در تبریز

دیپلم آسان تبریز

دیپلم آسان و رسمی تبریز در سریع‌ترین زمان ممکن و به صورت فوری و غیرحضوری و اسان ویژه افراد شاغل در رشته‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش

ما اینجا هستیم ( مجتمع آموزشی هدف بر روی نقشه گوگل )

اخذ دیپلم آسان تبریز، از صفر تا صد

دیپلم آسان و رسمی در تبریز درسریع‌ترین زمان ممکن و به صورت ( حضوری – نیمه حضوری – غیرحضوری ) و فوری ویژه خواهران و براداران در رشته های فنی و کاردانش

دریافت دیپلم غیر‌حضوری برای رشته‌های فنی‌حرفه‌ای و کار‌ و‌ دانش در شهر تبریز، مورد استقبال بسیاری از داوطلبان قرار گرفته است، که البته این موضوع، می‌تواند به جهت ساده‌تر بودن دروس مورد نیاز این رشته‌ها باشد. بازار‌کار این دو رشته، نسبت به رشته‌های نظری بالا‌تر است. رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار‌ و‌ دانش، زیر شاخه‌های مختلفی دارند و بعضی از رشته ها غیرحضوری و بصورت آنلاین و بعضی ها نیمه حضوری هستند و افرادی که شاغل هستند و فرصت حضور در کلاس را ندارند به راحتی میتوانند بصورت غیرحضوری دیپلم بگیرند.

بسیاری از ساکنان شهر تبریز و شهرستان های اطراف، به دلایل مختلفی همچون انصراف از تحصیل، موفق به اخذ مدرک دیپلم نشده‌اند، اما شرایط استخدام خیلی از شرکت‌ها و ادارات، به‌گونه‌ای است که آن‌ها را ملزم به داشتن حداقل مدرک دیپلم می‌نماید. لذا درصد زیادی از کسانی که از تحصیل انصراف داده‌اند، به‌دنبال اخذ دیپلم آسان تبریز هستند. دریافت غیرحضوری مدرک دیپلم، کار سختی نیست و مؤسسه‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند. افرادی که به‌جهت شاغل بودن، نمی‌توانند در کلاس‌های درس حاضر شوند، با ثبت نام در مجتمع آموزشی هدف، می‌توانند طی مدت کوتاهی، طبق شرایط مجتمع، به آسانی موفق به اخذ مدرک دیپلم در شهر تبریز شوند.

✅ تدریس :بهترین مدرسین
✅ آموزشگاه :تجهیزات کمک آموزشی
✅ مدرک :معتبر و موثر برای استخدام
✅ قیمت :مناسب

درباره مجتمع آموزشی هدف

مجتمع آموزشی هدف: دروازه ای به سوی مهارت و اشتغال

مجتمع آموزشی هدف در تبریز، با سابقه درخشان در زمینه آموزش، مفتخر است که به عنوان یکی از مجرب ترین آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای، از سال 1400 در مسیر ارتقای مهارت و اشتغال زایی گام بردارد.

ماموریت ما:

ارائه آموزش های متنوع و با کیفیت در زمینه های مختلف فنی و کارودانش
کمک به کسب درآمد و افزایش اشتغال زایی برای اقشار مختلف جامعه
فراهم نمودن امکان اخذ دیپلم آسان و رسمی در تبریز

خدمات ما:

برگزاری دوره های آموزشی متنوع در رشته های فنی و کارودانش
ارائه مدرک معتبر و رسمی قابل ترجمه از سوی سازمان فنی و حرفه ای برای هر دوره
امکان اخذ دیپلم آسان و رسمی در تبریز در سریع ترین زمان ممکن
ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری
ویژه خواهران و برادران

چرا مجتمع آموزشی هدف تبریز ؟

سابقه درخشان: سالها تجربه در زمینه آموزش و تعهد به ارائه خدمات با کیفیت
مدرک معتبر: ارائه مدرک معتبر و رسمی قابل ترجمه از سوی سازمان فنی و حرفه ای
تنوع دوره ها: ارائه دوره های آموزشی متنوع در رشته های مختلف
روش های آموزشی متنوع: ارائه خدمات آموزشی به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری
سرعت بالا: امکان اخذ دیپلم آسان و رسمی در تبریز در سریع ترین زمان ممکن
مناسب برای همه: ارائه خدمات آموزشی به خواهران و برادران

با مجتمع آموزشی هدف، آینده ای روشن برای خود بسازید.

متقاضیان دریافت سریع و آسان مدرک دیپلم در تبریز

کلاس‌های دیپلم در مجتمع آموزشی هدف به صورت عملی و کاربردی برگزار شده و به طور کلی برای افرادی که تمایل به فراگیری کارهای عملی هستند، مناسب می باشد. علاوه بر این، افراد می توانند پس از اخذ مدرک رسمی بلافاصله جذب بازار کار شده و درآمد کسب نمایند. فرایند اشتغال این افراد سریع تر انجام می شود. زیرا مهارت‌های حرفه‌ای بسیاری را در طول تحصیل خود می آموزند و با محیط واقعی کار آشنا می شوند.
برخی از متقاضیان دیپلم آسان، در واقع نیاز فوری به مدرک دیپلم دارند. این افراد چند دسته هستند:

انصراف از تحصیل در تبریز

دانش‌آموزانی که از تحصیل انصراف داده‌اند و درحال حاضر برای ادامه همکاری با محل کار خود، به این مدرک احتیاج دارند. از آنجا که ادامه مسیر شغلی آن‌ها در گرو ارائه این مدرک است، سهولت اخذ مدرک دیپلم و سرعت طی شدن این فرایند، برای این دسته از افراد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیپلم ردی‌ها در تبریز

افرادی که در طول تحصیل، موفق به اخذ نمره قبولی نشده‌اند و برای ادامه تحصیل نیازمند دریافت این مدرک هستند. این افراد ممکن است به دلیل دوری از تحصیل، برای گذراندن آزمون‌ها تا حدی با چالش مواجه باشند. لذا دریافت دیپلم آسان، بهترین گزینه‌ای است که پیش روی این دسته قرار دارد.

داوطلبان ورود به دانشگاه در تبریز

گروه دیگر داوطلبان کنکور هستند. آن‌ها می‌بایست برای شرکت در آزمون کنکور، ابتدا مدرک دیپلم خود را را دریافت نموده و آن را هنگام ثبت نام برای آزمون، به سایت سنجش ارائه دهند. همه این افراد به آسانی با حداقل هزینه و در کمترین زمان می‌توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند.

خانم های خانه دار در تبریز

خانم هایی که میخواهند یک حرفه ای رو آموزش دیده و برای خود در خانه کسب درامد کنند میتوانند در آموزشگاه هدف مهارتهای لازم رو یاد گرفته و صاحب شغل شوند و هم دیپلم بگیرند

کسانی که مدرک سیکل ندارند

آیا می‌خواهید دیپلم خود را بدست آورید؟ اگر مدرک تحصیلی‌تان پایین‌تر از نهم است، نگران نباشید! ما در آموزشگاه هدف، به شما کمک می‌کنیم تا به راحتی و با اطمینان، هم نهم و هم دیپلم را کسب کنید. با ما، در جهت رسیدن به آینده‌ی بهتر، قدم بردارید.

کسانی که فرصت و وقت لازم را برای درس خواندن ندارند

آیا به دلیل کمبود وقت و فرصت، قادر به حضور منظم در کلاس‌های درسی نیستید؟ مجتمع آموزشی هدف به شما فرصتی می‌دهد تا به صورت کم حضوری و راحت، دیپلم خود را بدست آورید. با روش‌های آموزشی انعطاف‌پذیر ما، به راحتی و بدون نیاز به حضور مداوم، از آموزش و دیپلم خود لذت ببرید.

اخذ دیپلم آسان سریع غیرحضوری در تبریز

چرا مجتمع آموزشی هدف گزینه مناسبی برای اخذ دیپلم آسان است؟

در سال‌هایی که در حوزه آموزش مشغول خدمت‌رسانی بوده‌ایم، گهگاه از ما سوال شده است: “چرا شما؟”، “چرا باید اینجا ثبت نام کنم؟” و “چه چیزی مجتمع آموزشی شما را از بقیه متمایز می‌کند؟” در پاسخ باید بگوییم که ویژگی‌های زیر باعث می‌شود مجتمع آموزشی هدف، بهترین گزینه برای شما باشد:

آموزش مهارت محور ویژه بازارکار
برگزاری کلاسهای نیمه خصوصی
وجود محیط امن و صمیمی
تنوع رشته در مجتمع آموزشی هدف
مشاوره رایگان در هر رشته
تجهیزات نوین آموزشی
اعطای مدرک معتبر و رسمی
فعال در شهر تبریز

دیپلم آسان

ویژه دانش آموزان روزانه و شبانه، داوطلبان آزاد، دریافت دیپلم دوم، دیپلم ردی‌ها، ترک تحصیلی‌ها، دارندگان مدرک سیکل، تغییر رشته‌ای‌ها

تغییر رشته ای ها

شما عزیزان میتوانید در هر مقطع تحصیلی که ترک تحصیل نموده اید در مراکز مهارت آموزی بزرگسال ثبت نام نموده و دیپلم بگیرید

بازماندگان از تحصیل

شما عزیزان میتوانید در هر مقطع تحصیلی که ترک تحصیل نموده اید در مراکز مهارت آموزی بزرگسال ثبت نام نموده و دیپلم بگیرید

دیپلم ردیها

کاراموزان و دانش آموزان دوره نظام تحصیلی جدید متوسطه نیز میتوانند با گذراندن مهارت های فنی در طول 6 ماه دیپلم رسمی از اموزش و پرورش دریافت نمایند.

ترک تحصیلی ها

شما عزیزان میتوانید در هر مقطع تحصیلی که ترک تحصیل نموده اید دیگر نگران گرفتن مدرک تحصیلی خود نباشید ما شما را در رسیدن به دیپلم و پیش دانشگاهی یاری می نماییم.

برخی از گواهینامه های مجتمع آموزشی هدف تبریز

اخذ دیپلم کامپیوتر در تبریز

با مناسب ترین قیمت دیپلم بگیرید

دیپلم کامپیوتر کاردانش از جمله رشته های پردرآمد مناسب با بازار کار است که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای اعطا می گردد. پیشنهاد مجتمع آموزشی هدف به عنوان یکی از بهترین واحدهای آموزشی مجاز فنی و حرفه ای شهر تبریز برای افراد علاقه مند به طراحی و کار با کامپیوتر، اخذ دیپلم کامپیوتر است.
دیپلم کامپیوتر در دو شاخه تصویرسازی دیجیتال و برنامه نویسی پایگاه داده ارائه میشود که شاخه تصویرسازی دیجیتال هم راحت تر و هم کاربردی تر هست.

اخذ مدرک دیپلم آسان فنی‌و‌حرفه‌ای در تبریز

دیپلم تان را بدون دردسر و در کمترین زمان در شهر تبریز بگیرید!

در جامعه امروز، یکی از مدارک بسیار ارزشمند و مورد نیاز، دیپلم فنی و حرفه‌ای در تبریز است. این دیپلم‌ها به دلیل داشتن مهارت‌های عملی و کاربردی، به عنوان یک پله مهم برای ورود به بازار کار و کسب درآمد، بسیار اهمیت دارند. افرادی که این مدرک را در اختیار دارند، به راحتی می‌توانند در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع، ساخت و ساز، فناوری، خدمات و… مشغول به کار شوند.

یکی از مزایای بارز دیپلم فنی و حرفه‌ای، این است که فرصت‌های شغلی زیادی را برای فرد فراهم می‌کند. با توجه به تنوع بخش‌های فنی و حرفه‌ای و همچنین تقاضای بالا برای افراد ماهر در این زمینه‌ها، فرصت‌های شغلی فراوانی وجود دارد که می‌تواند به افراد با دیپلم فنی و حرفه‌ای در تبریز، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را ارائه دهد.

همچنین، زیرشاخه‌های متنوعی در حوزه فنی و حرفه‌ای وجود دارد که افراد را به خود جذب می‌کند. این زیرشاخه‌ها شامل حوزه‌هایی مانند مکانیک، برق، الکترونیک، کامپیوتر، خودرو، ساختمان، طراحی و… می‌شود که هر کدام از آن‌ها فرصت‌های شغلی ویژه و مهارت‌های منحصر به فرد خود را دارند.

در نتیجه، می‌توان گفت که دیپلم فنی و حرفه‌ای در تبریز، یکی از مدارک حیاتی و موثر برای ورود به بازار کار و کسب درآمد در جامعه امروز است. این مدرک با ارتقاء مهارت‌های عملی و فنی افراد، به آن‌ها امکان می‌دهد تا به راحتی در صنایع مختلف و با شغل‌های متنوع، موفقیت و پیشرفت حرفه‌ای را تجربه کنند.

مراحل کسب دیپلم رسمی آموزش و پرورش در تبریز

ابتدا متقاضی، با مدارکی شامل کارنامه و آخرین وضعیت تحصیلی خود در آموزشگاه هدف حاضر شده و با توجه به هدفی که دارد با مشاورین مجتمع آموزشی هدف صحبت میکند. سپس راه‌های اخذ دیپلم معتبر در کوتاه ترین زمان ممکن به شما معرفی میگردد.

شماره های پشتیبانی و مشاوره :

☎️ تلفن ثابت : 35549663-041

📱 تلفن همراه : 0990494237209917549122

انواع رشته‌های آموزشی برای اخذ مدرک دیپلم آسان

دیپلم کامپیوتر در تبریز

دیپلم کامپیوتر کاردانش از جمله رشته های پردرآمد مناسب با بازار کار است که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای اعطا می گردد. پیشنهاد مجتمع آموزشی هدف به عنوان یکی از بهترین واحدهای آموزشی مجاز فنی و حرفه ای شهر تبریز برای افراد علاقه مند به طراحی و کار با کامپیوتر، اخذ دیپلم کامپیوتر است.
دیپلم کامپیوتر در دو شاخه تصویرسازی دیجیتال و برنامه نویسی پایگاه داده ارائه میشود که شاخه تصویرسازی دیجیتال هم راحت تر و هم کاربردی تر هست.

اخذ دیپلم تابلوسازی برق صنعتی در تبریز | مجتمع آموزشی هدف

دیپلم تابلوسازی برق صنعتی در تبریز

رشته تابلوسازی برق صنعتی یکی از ساده ترین رشته هایی هست که کارآموزان می توانند به سادگی در مجتمع آموزشی هدف دیپلم بگیرند

کارآموزان در این رشته سه استاندارد مهارت شغلی را گذرانده و در پایان هر استاندارد به اختصار به توانایی های ذیل دست می یابند:

۱)  استاندارد برق کار صنعتی درجه ۲: آشنایی با وسایل و لوازم نقشه کشی، انجام ترسیمات هندسی، انواع سیم کشی فرمان، لوگو ، کابل و اتصالات و … که طی دوسال اجرا می گردد.

۲)  استاندارد مونتاژ کار و نصاب تابلو های برقی: کارآموز در سال دوازدهم با انواع  تابلوهای برق صنعتی و مونتاژ مدارات و نصب و راه اندازی آن ها آشنا می شود.

۳) استاندارد و نصب سیستم زمین حفاظتی

دیپلم نقشه کشی ساختمان

رشته نقشه کشی ساختمان یکی از رشته های جذاب و پر مخاطب شاخه کاردانش می باشد که بدلیل جذابیت درسی و داشتن آینده شغلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. امروزه بدلیل تخصصی شدن رشته نقشه کشی همانند سایر رشته ها که قبلا توسط یک فرد انجام می شد و اکنون توسط افراد مختلف انجام می پذیرد.

در ایجاد بنای هر ساختمانی وجود دو شخص معمار و مهندس ضروری است و از طرف دیگر معمارها گرچه محاسبات نهایی سازه ها را به یک متخصص واگذار می کنند و یا از او مشاوره می گیرند، اما در نهایت باید خودشان نیز توانایی ایجاد تناسبات صحیح به آن را داشته باشند.

رشته (نقشه کشی ساختمان) در گروه معماری و ساختمان قرار دارد و کارآموزان در این رشته 5 استاندارد مهارتی را می گذرانند که در مجموع شامل 53 واحد درسی است

دیپلم نقشه کشی ساختمان در تبریز | مجتمع آموزشی هدف
دیپلم حسابداری در تبریز | مجتمع آموزشی هدف تبریز

دیپلم حسابداری در تبریز

دیپلم حسابداری به دلیل کاربردی بودن جزء محبوب ترین مدرک ها درمیان متقاضیان کسب دیپلم های فنی و حرفه ای است. در حال حاضر با توجه به تأثیر مهمی که امور حسابداری در برنامه ریزی های و سیاستگذاری مدیران سازمان ها، شرکت ها و هر نوع کسب و کار دارد، آموزش آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
مهارت آموخته حسابداری معمولاً پس از اتمام دوره آموزشی می تواند به یک شغل مناسب دست پیدا کند. مجتمع آموزشی هدف، با ارائه خدماتی از جمله کیفیت بالای کلاس ها، برخورداری ازاساتید متخصص، آموزش مطابق با نیاز بازار کار، سایت و امکانات سخت افزاری مناسب برای دروس عملی، فیلم های آموزش حسابداری، پشتیبانی دائمی و … بستر لازم برای علاقه مندان به اخذ مدرک دیپلم حسابداری مالی را فراهم آورده است.

دیپلم گردشگری در تبریز

دیپلم گردشگری فنی و حرفه‌ای بدلیل جذابیت دروس دیپلم گردشگری و سادگی و درصد قبولی بالا در مقایسه با سایر دیپلم ها مخصوصا برای شاغلین بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. متقاضیان اخذ دیپلم گردشگری در مدت کوتاهی معمولا بین ۴ تا ۸ ماه می توانند موفق به اخذ دیپلم گردشگری آموزش و پرورش شوند.

فارغ التحصیلان رشته دیپلم گردشگری می توانند به فعالیتهای مرتبط با صنعت توریستم، ایرانگردی و جهانگردی پرداخته و امکان ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه بدون کنکور در دانشگاههای معتبر ایران و جهان محیا خواهد شد.

هنرجویان مجتمع آموزشی هدف در پایان دوره آموزشی در صورت شرکت در آزمون های هماهنگ سازمان فنی و حرفه ای و کسب نمره قبولی مدارک بین المللی گردشگری میگیرند که قابل ترجمه بوده و در کشورهای دیگر نیز معتبر است.

کتابهای مرتبط با دیپلم کاردانش گردشگری براحتی در دسترس است. با این حال نمونه سوالات گردشگری و جزواتش بصورت مختصر، مفید و مناسب برای امتحان در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

دیپلم گردشگری در تبریز | مجتمع آموزشی هدف
دیپلم معماری در تبریز | مجتمع آموزشی هدف تبریز

دیپلم معماری در تبریز

صنعت ساختمان و معماری، به‌ویژه طراحی و دکور داخلی، در دنیای امروز از رونق چشمگیری برخوردار است. تقاضا برای نیروی کارآمد در این حوزه به‌شدت احساس می‌شود و طراحی و دکور منازل، شرکت‌ها، سازمان‌ها، مغازه‌ها و… به اولویت بسیاری از افراد تبدیل شده است.

رشته معماری داخلی، با توجه به درآمد بالا و محبوبیت روزافزون، یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقمندان به طراحی و دکور محسوب می‌شود.

سازمان فنی و حرفه‌ای در راستای پاسخگویی به این نیاز، استانداردهای آموزشی متنوعی برای یادگیری معماری داخلی ارائه کرده است. این دوره‌ها برای تمامی افراد، از جمله علاقمندان به دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای، گواهینامه مهارت و دیپلم کاردانش در این رشته، مناسب هستند.

مجتمع آموزشی هدف با ارائه دوره‌های تخصصی، امکان دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای، گواهینامه مهارت و دیپلم معماری داخلی را برای شما فراهم کرده است.

برای دریافت مشاوره تحصیلی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیپلم مدیریت خانواده در تبریز

دیپلم مدیریت خانواده

دیپلم مدیریت برنامه ریزی امور خانواده از جمله دیپلم های پرتقاضا و محبوب در شاخه کاردانش می باشد که به راحتی و در سریعترین زمان میتوانید از مجتمع آموزشی هدف دریافت کنید که موضوع آن در رابطه با پرورش بانوان بعنوان عناصر اصلی و مدیر خانواده است تا آنها بتوانند از عهده اجرای دستورات اخلاقی اسلامی در خانواده برآمده و در اجرای بهداشت خانه و خانواده، مدیریت اقتصاد در منزل، تنظیم برنامه غذایی، آراستگی و … توانا گردند.

دیپلم مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده در مقاطع دیپلم و بالاتر مخصوص بانوان است و آقایان نمی توانند در این رشته ثبت نام کنند، همچنین فارغ التحصیلان رشته مدیریت و برنامه ریزی خانواده می توانند بدون نیاز به گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی و شرکت در آزمون سراسری، رشته مورد علاقه خود را در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کرده و ادامه تحصیل بدهند.
درصد قبولی در دیپلم مدیریت خانواده با توجه به راحت بودن آن بسیار بالا بوده و از لحاظ هزینه و مدت زمان برای خانم ها بسیار مناسب می باشد و بانوانی که فرصت کافی برای گذراندن کلاسها ندارند بهترین گزینه هست و متقاضیان دیپلم فنی حرفه ای مدیریت خانواده می توانند در کوتاه ترین زمان مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند.

سوالات متداول درباره اخذ دیپلم آسان

در تبریز نیز برنامه‌های آموزشی مختلفی برای افرادی که مایل به اخذ دیپلم هستند وجود دارد، از جمله آموزش حضوری و غیرحضوری، اما باید به شرایط و مقررات مربوطه توجه داشته باشید.

دیپلم آسان در تبریز چیست؟

دیپلم آسان در تبریز به روش‌هایی گفته می‌شود که افراد می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین تلاش، مدرک دیپلم معتبر از آموزش و پرورش دریافت کنند.

افراد بالای 18 سال که به هر دلیلی موفق به اخذ دیپلم در دوره دبیرستان نشده‌اند، می‌توانند از روش‌های دیپلم آسان برای دریافت مدرک استفاده کنند.

معمولا برای اخذ دیپلم نیاز به تحصیلات متوسطه یا معادل آن، و گذراندن دروس مربوطه و قبول شدن در آزمون‌های مورد نیاز است.

مدارک لازم برای اخذ دیپلم آسان در تبریز بسته به روش انتخابی شما متفاوت است. به طور کلی، مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

  • کپی شناسنامه و کارت ملی
  • عکس پرسنلی
  • مدرک تحصیلی قبلی (در صورت وجود)
  • تکمیل فرم ثبت نام

بله، برخی از موسسات آموزشی امکان اخذ دیپلم به صورت آنلاین را فراهم کرده‌اند که این امکان را برای افرادی که به دلیل شرایطی نمی‌توانند به صورت حضوری شرکت کنند، فراهم می‌کند.

بهترین روش برای اخذ دیپلم آسان در تبریز به شرایط و نیازهای شما بستگی دارد. اگر به دنبال سریع‌ترین روش هستید، می‌توانید از مجتمع آموزشی هدف کمک بگیرید.

با داشتن مدرک دیپلم می‌توانید در دانشگاه‌های علمی کاربردی، فنی و حرفه‌ای و آزاد ادامه تحصیل دهید. همچنین می‌توانید از این مدرک برای استخدام در ادارات دولتی و بخش خصوصی استفاده کنید.

اهمیت دروس عمومی در فرایند اخذ مدرک دیپلم

تعداد واحد‌های دروس عمومی در هر سال تحصیلی از دوره دبیرستان، حداکثر ۱۷ واحد است. همانگونه که پیشتر توضیح داده شد، برای اخذ مدرک دیپلم رسمی از آموزش و پرورش، لازم است که ۵۴ واحد دروس عمومی طی شود، در غیر اینصورت تحت هیچ شرایطی مدرک دیپلم به متقاضیان اعطا نمی‌شود. لازم به ذکر است، دانش‌آموزانی که سال سوم از نظام قدیم یا سال دوم از نظام جدید را گذرانده‌اند، ملزم به طی کردن واحد‌های دروس عمومی نیستند. همچنین افرادی که موفق به گذراندن کلاس‌های آموزشی دروس عمومی سال اول یا دوم متوسطه نشده‌اند، می‌توانند به‌صورت غیر حضوری در یکی از موسسات آموزشی ثبت نام کنند.

error: Content is protected !!