دیپلم مدیریت خانواده در تبریز

دیپلم مدیریت خانواده در تبریز

دیپلم مدیریت خانواده در تبریز

دیپلم مدیریت برنامه ریزی امور خانواده از جمله دیپلم های پرتقاضا و محبوب در شاخه کاردانش می باشد که به راحتی و در سریعترین زمان میتوانید از مجتمع آموزشی هدف دریافت کنید که موضوع آن در رابطه با پرورش بانوان بعنوان عناصر اصلی و مدیر خانواده است تا آنها بتوانند از عهده اجرای دستورات اخلاقی اسلامی در خانواده برآمده و در اجرای بهداشت خانه و خانواده، مدیریت اقتصاد در منزل، تنظیم برنامه غذایی، آراستگی و … توانا گردند.

دیپلم مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده در مقاطع دیپلم و بالاتر مخصوص بانوان است و آقایان نمی توانند در این رشته ثبت نام کنند، همچنین فارغ التحصیلان رشته مدیریت و برنامه ریزی خانواده می توانند بدون نیاز به گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی و شرکت در آزمون سراسری، رشته مورد علاقه خود را در دانشگاه مورد نظر ثبت نام کرده و ادامه تحصیل بدهند.

درصد قبولی در دیپلم مدیریت خانواده با توجه به راحت بودن آن بسیار بالا بوده و از لحاظ هزینه و مدت زمان برای خانم ها بسیار مناسب می باشد و بانوانی که فرصت کافی برای گذراندن کلاسها ندارند بهترین گزینه هست و متقاضیان دیپلم فنی حرفه ای مدیریت خانواده می توانند در کوتاه ترین زمان مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند.

مهارت های تخصصی دیپلم مدیریت خانواده شامل دروس زیر می باشد :

  1. کاربر ICDL
  2. برنامه ریز امور هنری درخانواده
  3. برنامه ریز امور تغذیه در خانواده
  4. مراقبت امور بهداشت و سلامت خانواده
  5. برنامه ریز امور اقتصادی و اجتماعی خانواده

جهت دریافت دیپلم مدیریت و برنامه ریزی امور خانواده از طریق مجتمع آموزشی هدف می توانید بصورت غیر حضوری، نیمه حضوری و حضوری در کلاسها ثبت نام کنید

برای ثبت نام غیرحضوری می توانید پس از تکمیل فرم ثبت نام، با دریافت جزوه و فیلم های آموزشی از آموزشگاه هدف، فقط در آزمون های سازمان فنی حرفه ای شرکت نمایید. ضمنا در صورت تمایل می توانید بصورت آنلاین در کلاس ها هم شرکت کنید

آینده تحصیلی و بازار کار رشته مدیریت خانواده:

ادامه تحصیل با دیپلم مدیریت خانواده مانند سایر رشته های تحصیلی فنی حرفه ای امکان پذیر می باشد به این صورت که در قانون نظام جدید شما می توانید رشته ی دانشگاهی خود را تغییر داده و یا در همین رشته ادامه تحصیل داده و استخدام شوید. بعضی از شغل های رشته مدیریت خانواده عبارتند از: مربی مهد کودک، تولیدی پوشاک، خیاطی، آشپزی، گلدوزی و …. را نام برد.

ادامه تحصیل با دیپلم مدیریت خانواده:

رشته مدیریت خانواده کنکور ندارد و هنرجویان این رشته می توانند بعد از دریافت مدرک تحصیلی دیپلم و بدون مدرک پیش دانشگاهی در دوره های کاردانی پیوسته یا ناپیوسته در رشته مورد علاقه ادامه تحصیل داده و در صورت تمایل به ادامه تحصیل با دیپلم مدیریت خانواده در مقاطع بالاتر همچون کارشناسی شرکت نمایند. همچنین می توانند در دانشگاه های دولتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی کاربردی و … بصورت با کنکور یا بدون کنکور ثبت نام کنند و مدرک دانشگاهی بگیرند.

کتاب های رشته مدیریت خانواده و درآمد این رشته:

رشته مدیریت خانواده شامل 5 درس بوده که در بالا به آن اشاره شد، امتحان مدیریت خانواده در دو مرحله و سوالات آن بصورت کتبی و عملی می باشد. کسب نمره بالای 50 برای آزمون تستی و نمره ی 70 به بالا برای امتحانات عملی ضروری می باشد. فرصت های شغلی در رشته مدیریت خانواده برای خانم ها بسیار زیاد است و عوامل زیادی در میزان درآمد افراد در این رشته موثر است و فارغ التحصیلان این رشته به راحتی می توانند بهترین درآمد برای خودشان کسب کنند.

رشته های دانشگاهی دیپلم مدیریت خانواده:

برخی از زیر شاخه های رشته مدیریت خانواده در دانشگاه می توان به رشته هایی همچون : کودکیاری، خدمات سلامت، دارو یاری، بهیاری، هتلداری، اورژانس اجتماعی و … اشاره کرد. همچنین جدول دروس رشته مدیریت خانواده کاردانش به همراه کد دیپلم مدیریت خانواده در پایین همین صفحه بصورت کامل مشخص شده است.

مدت زمان اخذ مدرک دیپلم:

مدت زمان تقریبی دریافت مهارت های تخصصی دیپلم مدیریت خانواده حدوداً چهار تا شش ماه می باشد، البته این زمان با توجه به مقدار واحد های عمومی گذرانده شده در مدرسه متفاوت است. رشته مدیریت خانواده با سایر مدارک تحصیلی فرقی ندارد و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران بوده و علاوه بر این، رشته مدیریت خانواده کاردانش دارای ارزش ترجمه و استخدامی می باشد

مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره:
• کپی کارت ملی
• یک قطعه عکس 4×3
• کپی شناسنامه
• تکمیل فرم ثبت نام
• پرداخت شهریه

کد استاندارد مهارت های رشته مدیریت خانواده (مجموعه نهم)
1 کاربر ICDL 732120530140001 4  واحد
2 برنامه ریز امور تغذیه خانواده 512020670600001 12  واحد
3 برنامه ریز امور هنری در خانواده 731620830330001  18  واحد
4 برنامه ریز امور اقتصادی-اجتماعی 532220490010001 10  واحد
5 مراقب امور بهداشت و سلامت خانواده 532220470010001  7  واحد
6 مجموع کد رایانه: 94101  51  واحد
error: Content is protected !!